Masažo poveikis mūsų organizmui

Masažo kursaiMasažo poveikis mūsų organizmui

Masažo metu į kraujotaką įsijungia rezerviniai kapiliarai, todėl masažuojama vieta geriau aprūpinama krauju, gerėja audinių mityba.

Masažo metu daugėja kraujo ląstelių ir hemoglobino kiekis.

Masažas pagreitina limfos tekėjimą, todėl gerėja medžiagų apykaita, iš organizmo greičiau pašalinami toksinai, audiniai geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis. Pagerėjus limfos ir kraujo apytakai, gerėja visų vidaus organų ir liaukų veikla.

Masažas mažina patinimus ir pabrinkimus, stiprina imuninę sistemą,  gerina centrinės nervų sistemos būklę, reguliacinius mechanizmus, stimuliuoja periferinių regeneracinių funkcijų atsistatymą.

Masažas raminamai veikia nervų sistemą, taip mažindamas skausmus.

Masažo metu nuvalomos negyvos epidermio ląstelės.

Masažas mechaniškai nuvalo prakaito ir riebalinių liaukų angas ir pagerina jų veiklą, pagerina odos mikrocirkuliaciją ir regeneraciją, oda tampa elastingesnė, stangresnė, lygina randus ir odos nelygumus.

Masažas gerina sąnarinio skysčio cirkuliaciją, kremzlinio audinio mitybą, didina sąnario judrumą taip pat gerina raiščių ir sausgyslių elastingumą ir atsparumą, raumeninių ląstelių elastingumą, jų susitraukinėjimo funkciją.

Masažas gerina bendrą fizinę būklę, pakelia nuotaiką, didina darbingumą.

Masažui būdinga

Mechaninis veikimas. Audiniai išsitempia ir suminkštėja, pagerėja kraujo ir limfos cirkuliacija, pašalinamos suragėjusios odos ląstelės.

Neurorefleksinis veikimas. Jis daro įtaką mūsų visiems organams ir kraujagyslėms.

Humoralinis veikimas (veikia per organizmo skysčius). Masažuojant susidaro aktyvios medžiagos – histaminas ir endorfinai – kurie patekę į kraują, veikia įvairias organizmo funkcijas.

Žodis „masažas“ –  išvertus iš graikų kalbos žodžio „masein“ reiškia „braukyti, trinti“, arabiškai „maas“ reiškia „švelnus braukymas“. Tai labai seniai išbandyta priemonė, kuri gerina sveikatą, atstato darbingumą, fizines ir psichines žmogaus jėgas. Masažas atsirado gilioje senovėje ir formavosi kartu su kitais liaudies medicinos metodais, jį žinojo ir taikė daug tautų.

Į Europą masažas, kaip gydymo, priemonė grįžo jau daug vėliau. Laikui bėgant susiformavo „klasikinio masažo“ sąvoka, kuri apjungė pagrindinius senovės Graikijoje ir Romoje taikytus masažo būdus. Bėgant metams formavosi įvairios masažo sistemos ir metodai, buvo moksliškai įrodytas teigiamas masažo poveikis.

Masažo poveikis organizmui yra sudėtingas fiziologinis procesas, neapsiribojantis vien tik mechaniniu poveikiu audiniams. Masažas dirgina odos ir gilesnius receptorius, iš masažuojamos vietos impulsai sklinda į centrinę nervų sistemą, iš kurios atsakomosios reakcijos sklinda į įvairius organus ir audinius.

Kursai vyksta: Mokymo centre “Žinių visata”,  A. Juozapavičiaus g. 10 A, Vilniuje
Registruokitės į kursus jau dabar paskambinę tel. 8 611 88120 arba užpildykite registracijos formą ir mes su Jumis susisieksime!